לאשתי ולי צוואה כתובה על ידי עורך דין. האם אנחנו צריכים לעשות משהו נוסף?

הצוואה היא חשובה וחיונית! קרוב לודאי שהכנתם אותה מתוך שאיפה שלא יהיה ריב בין ילדיכם, אחרי 120 שלכם. אבל כדי להבטיח זאת, צריך לפתוח בדיאלוג עם דור ההמשך, על עתיד המשפחה והנכסים, כשאתם כאן אתם. ע.מי. תסייע לכם לקיים דיון כזה ולייצר הבנות והסכמות בתוך המשפחה, להווה ולעתיד.

מתי נכון להעביר מניות לדור הצעיר?

תלוי בנותן ובמקבל! חשוב לבדוק כמה מעורבות ושליטה בעסק מתאימות לך בתקופה זו של חייך. לא פחות חשוב לשאול האם הדור הצעיר בוגר דיו ובעל כלים נדרשים, כדי לקחת על עצמו את האחריות. איך עושים זאת? נשמח לשוחח אתך על כך.

איך אוכל להכין את דור ההמשך לנהוג באחריות בכסף ובנכסים המשפחתיים?

המעבר מצעירים הנהנים מהשפע שיצר הדור המבוגר, לבעלים אחראים, מחייב הכשרה לאורך תקופה. בע.מ.י. אנחנו מגדירים עם כל אחד מבני המשפחה את הכלים והיידע הנחוצים לו, ומפתחים את היכולת לנהוג באחריות וליצור איכות חיים, בתוך השפע.

איך אגרום לאבא לפנות גם לי מקום בעסק המשפחתי?

בראש וראשונה על ידי כך שתפנה גם לו מקום! שותפות בין-דורית (ולא החלפה של הדורות), היא שם המשחק! יש מקום לשניכם, אם כל אחד מכם יידע להיות בתפקיד המתאים לכישוריו ולשלב בו הוא נמצא בחייו. קרא על כך במאמר של תמר מלוא: "העברת שרביט או שותפות בין-דורית?" (קישור למאמר)

אין לנו עסק פעיל אלא רק נכסים משותפים: האם פתרנו את כל הבעיות?

פרופ' לנסקי, יועץ בכיר לעסקים משפחתיים בארה"ב טוען שמשפחות המנהלות נכסים משותפים צריכות לעבוד על החזון, המנגנונים, השותפות והתקשורת ביניהם, עוד יותר ממשפחות שיש להן עסק! ע.מ.י. מלווה משפחות בעלות נכסים, תוך שיתוף פעולה עם אנשי המקצוע האחרים העובדים אתם: Family office, בנקים, עורכי דין והנאמן המשפחתי. את התוצאות תוכלו לראות בארוחות המשפחתיות ובאיכות החיים […]

האם ניתן לעזור לנו לשפר את התוצאות העסקיות שלנו?

לקוחות ע.מ.י אשר פתרו בהצלחה את נושאי הבעלות וחזון העתיד שלהן, חוו צמיחה עסקית בשנים הבאות. ע.מ.י. מעמידה לרשות לקוחותיה גם ליווי אסטרטגי-עסקי, תפור לצרכי הבעלים ולאופיים, הוא מתבצע לאחר הסדרת שאלות הבעלות והיחסים, ומבוסס על הישגים אלו.

במה מיוחד ושונה עסק משפחתי מעסק אחר?

עסק או נכסים משותפים מחברים ומערבבים מדורים שונים של חיינו: המשפחה, העבודה, סגנון החיים, יחסים חברתיים, חינוך הילדים ויחסים עם אחינו. המורכבות הזו מחייבת לעדכן ולשדרג את הכלים, הכללים והמנגנונים, שאם לא כן, הממשק בין המערכות השונות יהפוך לחריקה צורמת. בואו ללמוד איך לעשות זאת בהצלחה!

תפריט נגישות