קבוצת אמהות בעסקים משפחתיים

"משפחות זה מתמטיקה גבוהה בשבילי… יותר מידי נעלמים, יותר מידי סוגריים והעלאת מכפלות בחזקה… והצורך להימצא כל הזמן ביחסים עם כל אחד מבני המשפחה האחרים, בכל רגע, ביום ובלילה, אפילו בחלומות…" (דוד גרוסמן, "אשה בורחת מבשורה").

אמא היא לרוב צומת היחסים עם ובין בני המשפחה, ביום ובלילה, ואפילו בחלומות, כלשונו של גרוסמן.  משפחות שיש להן עסקים יודעות עד כמה מחייב הוא תפקיד ניהול המשפחה והסעת הרכבות הרגשיות שלה" לאורך המסילה. ואנשי המקצוע אף העניקו לתפקיד תואר: CEO.  במקביל ל- Chief Executive Officer  של העסק, ישנו ה- Chief Emotional Officer  של המשפחה והבעלות. אבי משפחת דה-בובייאן הקנדית, יו"ר מועצת המנהלים שלה, קבע שאשתו, ה- Chief Emotional Officer, תקבל משכורת שוה לשלו, שכן היא מבצעת תפקיד מקביל לזה שלו, בשעות עבודה בלתי שגרתיות ובלתי מסתיימות!

המקצוע הזה אינו נלמד באוניברסיטה, ואף לא בשום מוסד אחר.  מצוידות במה שלמדתן מאמא, בניסיון החיים והפקת לקחים מתמדת, ניצבת כל אחת מכן למשימה, יום יום.

אנחנו מזמינות אותך ללמוד יחד עם קבוצה קטנה של אמהות בעסקים משפחתיים, את התפקיד שאת ממלאת, ועליו. להכיר את עקרונות המערכת המשפחתית-עסקית, לבחון מחדש את המיקום הרצוי והראוי שלך בתוך המערכת, להעשיר את היכרותך עם אנשי מקצוע מתחומים שונים, שיוכלו להיות משאב לבני המשפחה, לרכוש מיומניות לניהול מפגשים משפחתיים וללמוד מינסיונן של אמהות אחרות.

דר' אורניה ינאי (www.ami-fb.com/rec/1 ) שותפה מייסדת בע.מ.י. – הבית של עסקים משפחתיים, ומומחית בפיתוח קריירות ומשפחות, תנחה 5 מפגשי לימוד של קבוצה קטנה ואינטימית של אמהות בעסקים משפחתיים. תכנית הקורס תכלול:

מפגש 1

"היזם ואשתו הלא-רלבנטית".  איך נולד עסק משפחתי, איך הוא מתפתח ומה מקומי בתוכו?

מפגש 2

הכרות עם עץ המשפחה שלי:  מאפיינים, עוצמות, אתוס משפחתי, ערכים ודפוסי התמודדות.

מפגש 3

התפתחות, גדילה ושינוי במערכת המשפחתית – איך תומכים בגדילה של בני המשפחה? איך יוצרים שותפות בין הורים לילדים? איך מלוים יציאה מהבית, נישואין, גירושין, לידות ופטירות.

מפגש 4

תקשורת וניהול קונפליקטים במשפחה ובבעלות – גיוס הכלות והחתנים למעגל המשפחה, הפרדות וחיבורים בין דורות ובין משפחות, יחסי אחים, גידול דור ההמשך.

מפגש 5

ניהול המשפחה לדורותיה: מסורות, טקסים, ייסוד מועצת משפחה.

עלות ההשתתפות:  4200 ₪ + מע"מ.

המפגשים יתקיימו החל מינואר בימי רביעי אחת לשבועיים, בין השעות 10:00 עד 12:30 בבית עמי במושב רשפון.

להרשמה ופרטים נוספים ניתן להתקשר לאורניה ינאי:  054-2288426, או לתמר מלוא: 054-4234685.

שתף

תפריט נגישות